Akumulatory do campera

Akumulator to niezbędny element wyposażenia każdego campera czy przyczepy campingowej. Bez akumulatora nie byłoby możliwe zasilanie sprzętów takich jak oświetlenie, lodówka i inne niezbędne elementy wyposażenia. Jeśli szukasz niezwodnego akumulatora do campera w Kaliszu, odwiedź nasz sklep. Naszym Klientom proponujemy różne modele akumulatorów do campera W swoim asortymencie mamy m.in. akumulatory z elektrolitem ciekłym, akumulatory żelowe i akumulatory AGM. Nie wiesz, który model akumulatora będzie odpowiedni do Twojego campera? Możesz na nas liczyć! Zapewniamy pomoc w doborze odpowiedniego modelu akumulatora i profesjonalny montaż akumulatorów do campera w Kaliszu.

Jaki akumulator do campera wybrać?

Wybierając akumulator do campera, najlepiej jest postawić na model, który będzie wyróżniał się wydajnością, długą żywotnością i bezawaryjnością podczas długich podróży. Warto wiedzieć, że z dwóch rodzajów akumulatorów wykorzystywanych w camperach – rozruchowych i użytkowych, pierwszy model służy wyłącznie do rozruchu silnika, a jego używanie w charakterze zasilania do urządzeń pokładowych może spowodować ich uszkodzenie. Do zasilania urządzeń pobierających energię elektryczną znacznie lepiej nadają się akumulatory użytkowe, zwane również pokładowymi. Akumulatory użytkowe typu GEL i AGM są nie tylko bezobsługowe, ale również bezpieczne.

Ze względu na specyfikę konstrukcyjną (wypełnienie gęstym elektrolitem w formie silikonu w modelach GEL i matą z włókna szklanego w modelach AGM) w akumulatorach pokładowych nie ma potrzeby kontroli poziomu elektrolitu i uzupełniania wody. Są one również bezpieczne z uwagi na brak gazowania w trakcie pracy i ładowania. W odróżnieniu od akumulatorów rozruchowych, modele GEL i AGM są bardziej żywotne – nie uszkodzi ich nawet wolne ani głębokie rozładowywanie.

Zastanawiasz się, który akumulator do campera wybrać? Zdaj się na naszych fachowców. Zapewniamy fachowe doradztwo sprzedażowe i od ręki wykonujemy montaż wszystkich modeli akumulatorów w Kaliszu.