Akumulatory start-stop

Oferowane przez nas akumulatory start-stop w Kaliszu to wysokiej klasy akumulatory przeznaczone do nowoczesnych modeli samochodów. W swojej ofercie mamy różne rodzaje akumulatorów start-stop, dopasowanych do każdego pojazdu. Jeśli szukasz niezawodnego systemu sterującego pracę silnika, odwiedź nasz sklep! Zapewniamy fachową pomoc w doborze odpowiedniego modelu i montaż akumulatorów start-stop w Kaliszu.

Charakterystyka akumulatorów start-stop

Akumulatory start-stop to system sterujący pracą silnika, umożliwiający wyłączanie go na krótkim postoju i szybkie włączanie przy ruszaniu. Takie rozwiązanie jest ekologiczne i pozwala na oszczędzanie paliwa. Z uwagi na częste uruchamianie i wyłączanie silnika system start-stop musi zapewniać szybki start samochodu przy braku spadku napięcia.

W samochodach z systemem start-stop stosuje się dwa rodzaje akumulatorów – akumulatory typu EFB lub AGM, różniące się między sobą specyfiką konstrukcyjną. Akumulatory EFB wykonane są z płyt dodatnich pokrytych powłoką poliestrową, zapewniającą odporność na częste rozładowywanie. Akumulatory AGM wypełnione są natomiast włóknami szklanymi, które przeciwdziałają głębokiemu rozładowaniu. Podczas gdy akumulatory EFB cechuje dłuższa wytrzymałość na częstotliwość rozruchów, akumulatory AGM są bardziej wydajne – mogą zasilać więcej odbiorników. W razie wymiany akumulatorów, warto pamiętać, że akumulator typu AGM mogą być zamontowane w miejsce akumulatora EFB, na odwrót jednak (EFB w miejsce AGM) nie.

Jeśli chcesz skorzystać z profesjonalnych usług wymiany akumulatorów start-stop w Kaliszu, zapraszamy do nas!