Akumulatory trakcyjne

W ofercie naszych produktów znajdziesz również akumulatory trakcyjne. Dostępne w asortymencie naszych akumulatorów trakcyjnych w Kaliszu modele to mi.in. baterie kwasowo-ołowiowe, baterie żelowe, baterie litowo-jonowe i akumulatory AGM. Nasze akumulatory trakcyjne stosowane są do wielu urządzeń m.in. wózków widłowych oraz maszyn i urządzeń przemysłowych.

Czym wyróżnia się akumulator trakcyjny?

Akumulator trakcyjny to nic innego jak bateria zasilająca sprzęt z napędem elektrycznym. Wyróżnia się on konstrukcją złożoną z ogniw trakcyjnych, generujących napięcie o różnej wartości (im większa liczba ogniw, tym wyższe jest napięcie). Poza ogniwami, na baterię trakcyjną składają się także: stalowe skrzynie bateryjne, użebrowanie oddzielające ogniwa od obudowy akumulatora i sworznie dwubiegunowe zapewniające szczelność ogniw.

Jakie są zalety akumulatorów trakcyjnych?

Dzięki swojej specyfice konstrukcyjnej, akumulatory trakcyjne są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, zanieczyszczenia i działanie wilgoci. To czyni je bezpiecznymi w użytkowaniu również w bardzo wymagającym środowisku. Baterie trakcyjne są przy tym bardzo wydajne – ich żywotność wynosi średnio około 1500 cykli ładowania. Dzięki tym cechom, akumulatory trakcyjne stosowane mogą być jako zasilanie w urządzeniach przemysłowych podlegających częstej i intensywnej eksploatacji takich jak wszelkiego typu maszyny przemysłowe.

Wszystkim Klientom szukającym wysokiej jakości akumulatorów trakcyjnych w Kaliszu służymy radą w doborze odpowiedniego modelu. Zapewniamy również fachowy montaż i serwis akumulatorów trakcyjnych w Kaliszu.