Akumulatory do motocykli

Akumulator w motocyklu to źródło zasilania podzespołów takich jak rozrusznik, świece zapłonowe, światła i wszystkie inne systemy elektryczne. W naszym asortymencie akumulatorów do motocykli w Kaliszu znajdziesz różne modele akumulatorów renomowanych marek – Exide, Tuborg, Yuasa, Fulbat. Poza akumulatorami do motocykli oferujemy również akumulatory do skuterów. W ramach naszego serwisu zapewniamy fachową pomoc w doborze odpowiedniego akumulatora oraz montaż akumulatora w pojeździe.

Rodzaje i charakterystyka akumulatorów do motocykli

Wśród najpopularniejszych modeli akumulatorów do motocykli wyróżnić można trzy rodzaje: akumulatory kwasowe, akumulatory żelowe i akumulatory AGM. Akumulatory kwasowe to najstarszy typ akumulatorów, polecany do prostszych modeli motocykli o nieskomplikowanej elektronice. Drugi, popularny typ akumulatorów to akumulatory żelowe wyróżniające się nowocześniejszą konstrukcją i bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Akumulatory żelowe polecane są do motocykli nowszych o bardziej rozbudowanej elektronice. Trzeci typ akumulatorów – akumulatory AGM wypełnione matami z włókna szklanego to najbardziej zaawansowany technicznie typ akumulatora. Z uwagi na lekkość jest on używany wszędzie tam, gdzie masa pojazdu powinna być jak najmniejsza m.in. w motocyklach sportowych i torowych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora do motocykla?

Wybór odpowiedniego akumulatora to warunek płynnej i bezawaryjnej jazdy. Ponieważ montaż za słabego akumulatora powodować może problem z uruchomieniem motocykla przy niskich temperaturach, a z kolei zbyt dużego skutkować może przeciążeniem elektryki, należy dobrać go z dużą uwagą. Istotne w doborze odpowiedniego akumulatora parametry m.in. pojemność akumulatora i prąd rozruchowy. Co do pojemności, należy dobrać ją zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli chodzi o prąd rozruchowy, obowiązuje natomiast zasada, że im większa pojemność silnika lin moc, tym wyższe potrzebne będą parametry prądu rozruchowego.

Wszystkim naszym Klientom zapewniamy fachową pomoc w zakresie doboru akumulatorów do motocykli w Kaliszu oraz ich fachowy montaż.