Akumulatory żelowe

Szukasz akumulatora żelowego w Kaliszu? Odwiedź nasz sklep. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej klasy akumulatory żelowe do samochodów, motocykli, skuterów i innych pojazdów. Zależnie od potrzeb oferujemy różne modele akumulatorów żelowych, w których doborze zapewnimy Ci fachowe doradztwo. Wykonujemy również profesjonalny montaż akumulatorów żelowych.

Czym wyróżniają się akumulatory żelowe?

Akumulatory żelowe składające się z płyt dodatnich i ujemnych otoczonych elektrolitem to urządzenia o konstrukcji podobnej do tradycyjnego akumulatora z elektrolitem w postaci płynnej. W akumulatorach żelowych płynny roztwór wody i siarki zastąpiony jest kwasem siarkowym i krzemionką, nadającą całości konsystencję żelu. Dzięki swojej specyfice konstrukcyjnej, akumulatory żelowe charakteryzują się niższym stopniem zużywania się płyt, co czyni je bardziej żywotnymi niż akumulatory ołowiowo-kwasowe.

Jakie są zalety akumulatorów żelowych?

Akumulatory żelowe to urządzenia, które wyróżnia wysoka wytrzymałość. Dzięki swojej szczelnej konstrukcji i wytrzymałej obudowie, akumulator żelowy jest odporny na wstrząsy i przechylenia. Zaletą korzystania z urządzenia jest również wygoda – ponieważ akumulator żelowy można ustawiać dowolnie, nie ma konieczności utrzymywania go w pozycji poziomej. Z uwagi na to, że występuje w nim zjawisko redukcji poziomu elektrolitu, akumulator żelowy jest także całkowicie bezobsługowy. Zaletą akumulatorów żelowych jest także ich odporność na głębokie rozładowanie, a tym samym możliwość zastosowania go w codziennej pracy cyklicznej.

Jeśli potrzebny jest Ci niezawodny akumulator, odwiedź nasz sklep z akumulatorami żelowymi w Kaliszu.