Akumulatory do samochodu

Nasz asortyment to szeroki wybór akumulatorów do samochodu. W naszej ofercie akumulatorów w Kaliszu Klienci znajdą popularne modele renomowanych marek takich jak: Centra, Exide, Varta, Fiamm, Autobat oraz Duracell. Klientom proponujemy zarówno akumulatory do samochodów osobowych, jak i dostawczych.

Jakie są rodzaje akumulatorów do samochodu?

Ze względu na specyfikę konstrukcyjną akumulatory dzielą się na: ołowiowo-kwasowe, niklowo-kadmowe, niklowo-wodorkowe, litowo-jonowe, żelowe i AGM. W akumulatorach ołowiowo-kwasowych, wśród których wyróżniamy modele bezobsługowe i obsługowe, ogniwa wykonane są z płyt ołowiowych, a elektrolitem jest kwas siarkowy. W akumulatorach niklowo-kadmowych, które charakteryzuje szybkie ładowanie, długa żywotność i niski współczynnik rozładowania, ogniwo dodatnie wykonane jest z niklu, a ujemne z kadmu, elektrolitem jest natomiast wodorotlenek potasu. W akumulatorach litowo-jonowych ogniwem dodatnim jest lit, ujemnym stop metali, elektrolitem zaś wodorotlenek potasu. Ten typ akumulatorów charakteryzuje duża pojemność, jednak ze względu na generowanie dużej ilości ciepła, musi być ona odprowadzana. Innym rodzajem akumulatorów są akumulatory żelowe z elektrolitem w formie żelu, które wyróżnia duża pojemność i odporność na rozładowania. Ostatni typ akumulatorów to akumulatory AGM posiadające elektrolit w formie włókna szklanego, charakteryzujące się dużą pojemnością przy niewielkim rozmiarze.

Kiedy należy wymienić akumulator?

Wymianę akumulatora wykonywać powinno się zazwyczaj po około 2-3 latach eksploatacji oraz w każdej sytuacji, gdy zauważymy niepokojący objaw typu: spadek i całkowity zanik napięcia, zgęstnienie lub zmniejszenie ilości elektrolitu lub napęczniałą obudowę. Jeśli Twój akumulator wymaga wymiany, skontaktuj się z nami. W ofercie naszych akumulatorów do samochodu w Kaliszu bez trudu znajdziesz odpowiedni model. Zapewnimy Ci również profesjonalny montaż akumulatora do samochodu w Kaliszu.